11 najzabawniejszych kobiet w Hollywood, które wzniosły komedię na zupełnie nowy poziom

Komedia to branża, która od samego początku była zdominowana przez mężczyzn. Ale ze względu na zmieniające się czasy, coraz więcej kobiet wchodzi na scenę. Mimo że stosunek ten wynosi nadal 2 na 10, świat rozrywki zrodził wiele wspaniałych kobiet, które przeniosły komedię na zupełnie inny poziom.

Oto 11 najzabawniejszych kobiet w Hollywood, które wzniosły komedię na zupełnie nowy poziom:

1. Betty White

Betty White była amerykańską aktorką, działaczką na rzecz praw zwierząt i autorką, która od dziesięcioleci jest hollywoodzką legendą. Najbardziej znana jest z ról Elki Ostrovsky w sitcomie The Mary Tyler Moore Show i Rose Nylund w serialu The Golden Girls.

W latach 50. miała też własny sitcom „życie z Elizabeth”. Miała pełną kreatywną kontrolę za kulisami i przed kamerą, co było niespotykane w tym czasie i do dziś jest rzadkością.

W karierze, która trwa ponad 70 lat, odkąd po raz pierwszy pojawiła się w filmie w wieku 19 lat, otrzymała cztery nagrody Emmy i dwa Złote Globy.

2. Kristen Wiig

W świecie, w którym kobiety są często niedostatecznie reprezentowane, Kristen Wiig jest powiewem świeżego powietrza. Jest jedną z najzabawniejszych kobiet w Hollywood.

Kristen Wiig-amerykańska aktorka, komik, pisarka i producentka. Najbardziej znana jest ze swojej pracy w Saturday Night Live i filmie druhny. Pojawiła się również w the Martian i w 2016 Ghostbusters reboot i wykonała pracę głosową dla Despicable Me I How to Train Your Dragon.

Jej ciężka praca się opłaciła, ponieważ wartość netto Kristen Wiig wzrosła w tym roku do 25 milionów dolarów.

3. Maya Rudolph

Maya Rudolph – amerykańska aktorka, piosenkarka, komik i producentka. Jest w branży od dawna i zawsze była ulubienicą wielu. Jest najbardziej znana ze swojej pracy jako członek obsady w Saturday Night Live w latach 2000-2007.

Jedną z rzeczy, która czyni ją tak niesamowitą aktorką, jest to, że może grać każdą rolę, którą jej dajesz – od poważnej do głupiej. Rudolph pojawił się również w filmach takich jak druhny (2011), Dorośli (2010), jestem Sam (2001) i Big Momma ’ s House 2 (2006).

4. Nikki Glaser

Nikki Glaser jest komikiem, pisarką, producentką i aktorką. Prowadziła swój program „call You Up” z Nikki Glaser w Comedy Central oraz wystąpiła w „The Tonight Show with Jimmy Fallon and The Last Comic Standing”. Będąc jeszcze na studiach, Glaser zaczęła swój pierwszy stand-up w wieku 18 lat.

Komedia Nikki opiera się na jej życiu osobistym, napisała także do serialu Inside Amy Schumer. W 2016 roku została nominowana do Nagrody Emmy za wybitny scenariusz w programie a Variety Special.

W 2019 roku wydała specjalny program stand-upowy Netflix o nazwie Bangin’. Dzięki całej pracy, którą włożyła, wartość netto Nikki Glaser wzrosła do 3 milionów w tym roku.

5. Tina Fey

Tina Fey jest komediowym geniuszem. Pierwszy wielki przełom nastąpił, gdy Fey dołączyła do obsady Saturday Night Live jako performerka w 1997 roku. Fey była pierwszą żeńską scenarzystką Saturday Night Live w 1999 roku i robiła to przez lata. W latach 2002-2006 pracowała jako producent wykonawczy. W tym czasie SNL stało się domem dla jednych z najzabawniejszych skeczy w historii telewizji-wiele z nich zostało napisanych przez Fey.

Wszystko, czego dotknie Fey, zamienia się w złoto, niezależnie od tego, czy jest to jej najsłynniejszy film Wredne dziewczyny, jej własny sitcom 30 Rock, czy jej książka Bossypants.

6. Sandra Bullock

Sandra Bullock jest jedną z najpopularniejszych aktorek w Hollywood. Zagrała w wielu przebojowych filmach, takich jak prędkość, ślepa strona i grawitacja. Sandra Bullock jest również znana ze swoich ról komediowych w Miss Congeniality, the Proposal I Bird Box.

Jako odnosząca sukcesy aktorka zdobyła wiele nagród, w tym Oscara dla Najlepszej Aktorki za rolę w „the Blind Side”.

7. Amy Poehler

Amy Poehler jest komikiem, aktorką, producentką i pisarką. Najbardziej znana jest ze swojej pracy w Saturday Night Live i sitcomie NBC Parks and Recreation.

Poehler zagrał w wielu filmach, w tym Wredne dziewczyny (2004), ostrza chwały (2007), Baby Mama (2008), z których wszystkie były bardzo udane. W 2013 roku zdobyła Złoty Glob dla Najlepszej Aktorki w serialu komediowym.

8. Megan Mullally

Megan Mullally – amerykańska aktorka, komik i piosenkarka. Mullally jest najbardziej znana z roli Karen Walker w sitcomie NBC Will & Grace. Wystąpiła również w kilku broadwayowskich musicalach, w tym Grease, Young Frankenstein i Anything Goes.

Megan Mullally jest dziś wybitną aktorką w Hollywood z imponującym życiorysem. Zdobyła dwie nagrody Emmy dla wybitnej aktorki drugoplanowej w serialu komediowym oraz cztery nominacje do nagród Złotego Globu. Ona również zagrała w Up całą noc i dlaczego go.

9. Amy Schumer

Amy Schumer – amerykańska komik, aktorka i pisarka. Amy Schumer jest znana ze swojego serialu komediowego Inside Amy Schumer, który stworzyła i zagrała w Comedy Central. Schumer napisał również film Trainwreck, film, w którym zagrała. Film otrzymał nominację w kategorii Najlepszy scenariusz oryginalny od Washington DC Area Film Critics Association.

Była nominowana do pięciu nagród Emmy, w tym do serii Outstanding Variety Sketch, którą wygrała w 2015 roku.

Napisała również dla New Yorkera i wydała książkę „The Girl with the Lower Back Tattoo”, która przez dwa tygodnie zajmowała pierwsze miejsce na liście bestsellerów non-fiction.

10. Ellen DeGeneres

Ellen DeGeneres jest jedną z najzabawniejszych i najbardziej utytułowanych kobiet w Hollywood. Od ponad trzech dekad jest komikiem stand-up i od ponad 17 dekad występuje w sitcomie The Ellen DeGeneres Show. Jej serial zdobył 61 nagród Daytime Emmy i 171 nominacji Daytime Emmy. Była pierwszym komikiem, który miał swój talk show w telewizji dziennej.

Jest także aktorką, producentką, pisarką i filantropką. Była również gospodarzem Oscarów, Emmy i nagród Grammy. Jej sukces zaowocował w tym roku ponad 500 milionami dolarów netto.

11. Melissa McCarthy

Melissa McCarthy jest znaną hollywoodzką aktorką i komikiem. W branży rozrywkowej pracuje od ponad 20 lat. Była nominowana do pięciu nagród Primetime Emmy, dwóch Złotych Globów i zdobyła dwie nagrody Screen Actors Guild Awards.

Znana jest również z roli w serialu The Gilmore Girls (2000), a także filmach takich jak druhny (2011), Żar (2013), Szpieg (2015) i Pogromcy Duchów (2016).

Myśli Końcowe

Nawet w dzisiejszym świecie codziennie rozbijamy szklane sufity. Komedia jest często nadal postrzegana jako tradycyjny klub dla chłopców. I szczerze mówiąc, trudno się nie zgodzić. Legendy takie jak Betty White ustawiły podwaliny; potem mamy Tinę Fey i Amy Schumer, aby udowodnić, że kobiety są genialne i mogą być nawet bardziej zabawne niż mężczyźni. Schumer znalazł się w Top 10 zdominowanej przez mężczyzn listy najlepiej opłacanych komików Forbesa.będzie więcej do śledzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.