Feministyczny zwrot Anny Biller w horrorze

Anna Biller zajęła siedem lat, aby stworzyć czarownicę miłości, a dzięki jej wysiłkom osiągnęła perfekcję. Anna Biller skomponowała część utworów i wywarła duży wpływ na kinematografię. Biller zaangażowała się w ten film, a nawet powiesiła kilka swoich obrazów na planie filmowym. Uwolnienie miłosnej czarownicy, a wiadomość Biller naciskał, doskonale zbiegła się z bieżącymi wydarzeniami. The Love Witch został wydany w 2016 roku, kilka miesięcy przed wyborami prezydenckimi w 2016 roku. W 2016 roku nastąpił wzrost popularności ruchu #MeToo. To była idealna burza, jak na film „czarownica miłości”. film pokazujący silną kobietę odpowiedzialną za swoją seksualność. Czarownica miłości oferuje alternatywę z realiów, którym zwykle jesteśmy poddawani, pokazując nam, jak zachowywaliby się mężczyźni, gdyby faktycznie odczuwali swoje emocje.

Miłosna czarownica podąża za świeżo wydaną, piękną czarownicą z lat 60., Elaine. Mimo kapryśnej i pięknej, Elaine wciąż potrzebuje pomocy w znalezieniu mężczyzny, który mógłby się z nią ustatkować. Elaine nie tylko nosi czerwoną szminkę; używa eliksirów i zaklęć, aby upewnić się, że jej mężczyźni pozostają w niej zakochani. W wywiadzie dla The Guardian, Biller wyjaśnia, dlaczego wybrała czas taki jak Lata 60.: „rozmawiam z wcześniejszymi filmami i z moimi własnymi fantazjami na temat bycia kobietą i obalania patriarchalnych ucisków, z którymi spotykam się w moim życiu. Nie mogę wejść w umysł męskiego producenta w latach 60., który robi wyzysk, ponieważ te filmy zostały zrobione dla męskiej przyjemności.”Wiele z pobytu w domu mama i wiele norm społecznych dla kobiet zostały wprowadzone . Elaine, zamiast tęsknić za mężczyznami i formować się, aby ich zadowolić, mężczyźni popadają w skrajności, takie jak śmierć, jeśli nie mogą jej mieć. Biller bawi się rzeczywistością, w której mężczyźni kochają kobiety tak samo, jak kobiety kochają mężczyzn, jak powinni w społeczeństwie lat 60. Również rzeczywistość, w której kobieta jest potężna i pewna siebie, nie boi się stanąć przeciwko mężczyźnie. Film jest horrorem, ponieważ zakochani mężczyźni są tak przytłoczeni doświadczaniem emocji tak potężnych jak miłość, którą zwykle próbują stłumić. Ci mężczyźni po prostu nie mogą poradzić sobie z kochaniem kobiety w pełnym zakresie.

The Love Witch to niezwykle estetyczny film, będący hołdem dla popularnych horrorów technikolorowych lat 60. i 70. Nie mówiąc, że kolor należy do płci, ale paleta barw filmu to piękna aranżacja z pastelowymi różami, bluesem i fioletami. Zdjęcia, kostiumy i ustawienia filmu przyciągają kobiece oko do wielkich herbaciarni pełnych kwiatów, bajecznych sukienek i przyciągającego wzrok makijażu. Film nie tylko zapewni ci rozrywkę przez nieustające polowanie Elaine na mężczyznę, ale pozwoli oczarować Cię szczegółami elementów filmu. Czarownica miłości gra wbrew temu, co powinniśmy robić w społeczeństwie. Film przedstawia asertywne kobiety i mężczyzn, którzy są wrażliwi. Ten horror jest bardziej trzymający w napięciu niż horror, a publiczność nieustannie zastanawia się, co zrobi dalej. Jest tandetny aspekt tego filmu. Aktorstwo i sceny akcji wydają się czasami nieciekawe, ale wierzę, że idzie to w parze z ironicznym przesłaniem filmu.

W całym filmie Elaine używa zaklęć, aby mężczyźni porzucili strażników i zakochali się w niej. Kiedy ci mężczyźni mają tę bezwarunkową miłość do niej, ona traci zainteresowanie. Eliane porównuje zakochanych w niej mężczyzn do działań kobiet, jak „żałosne” mogą być. Gdy ci mężczyźni ulegają zaklęciom Elaine, nieustannie wzywają ją i błagają, by odwzajemniła jej miłość. Eliane dostaje to, czego chce od tych mężczyzn, a potem odchodzi, gdy obsesja staje się dla niej za duża. Kiedy Elaine je opuszcza, prowadzi to do śmierci. Widzimy surową prawdę poglądów wielu mężczyzn na kobiety pragnące „idealnej” kobiety, kogoś, kto jest seksowny, ale także domowy, kogoś mądrego, ale nie bardziej inteligentnego od nich. Elaine myśli tylko o magii, a jej zmysłowość ich zainteresuje. Czarownica miłości może być idealnym filmem na dzień Galentyny, ze wspaniałymi ścieżkami dźwiękowymi, kostiumami, scenografią i zdjęciami, a także pokazując odważną kobietę przejmującą kontrolę nad swoim życiem miłosnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.