Kontroler mówi, że samorządy zaczynają odbijać

Państwowy Kontroler Thomas DiNapoli uruchomił swoje nowe narzędzie online do monitorowania wydatków na federalną pomoc w odzyskiwaniu i programy pomocy covid-19 w stanie, w tym fundusze dla wykluczonych pracowników, dostawców opieki nad dziećmi, wynajmu awaryjnego i pomocy właściciela domu oraz odzyskiwania małych firm.

DiNapoli opublikował również wyniki badań trzech gmin Doliny Hudson i ich wydatków podczas pandemii. Finanse miasta Peekskill, miasta Kornwalii i wsi New Paltz zostały zbadane przez pracowników Urzędu kontrolera stanu.

Trzy studia przypadków wykazały straty dochodów oraz zmniejszenie zatrudnienia i usług z powodu skutków COVID-19. W miarę zbliżania się do budżetów na 2021 r.wszystkie trzy podmioty stanęły przed wyzwaniem przywrócenia poziomu usług sprzed pandemii, pozostając przy tym podatkowo wypłacalne, nie wiedząc, czy źródła dochodów pozostaną w depresji-informuje biuro Dinapoliego.

W wyniku strat wszystkie trzy rządy rozważały połączenie przywłaszczenia części istniejącego salda funduszy („fundusze deszczowe”) i podniesienia dochodów, takich jak podatki od nieruchomości lub stawki za wodę.

„Ogólnie rzecz biorąc, nasza analiza wykazała, że podstawowy wpływ fiskalny COVID-19 na te trzy samorządy w tym okresie miał formę strat dochodów. Obejmowały one utratę dochodów z opłat parkingowych, rachunków za wodę, podatków od sprzedaży i grzywien sądowych” – twierdzi DiNapoli.

Urząd kontrolera przyznał samorządom możliwość monitorowania wydatków w celu zrekompensowania wywołanych pandemią strat dochodów w celu uniknięcia deficytów. DiNapoli powiedział: „starannie monitorowali swoje budżety w ciągu roku, aby upewnić się, że byli w stanie zmniejszyć wydatki w niektórych obszarach, gdy dochody były krótkie lub wydatki na nadgodziny rosły i w obliczu niepewności budżetowano zachowawczo na nadchodzący rok.”

Przybycie pomocy federalnej z amerykańskiego planu ratunkowego (Arp) zaczęło przybywać tego lata, a DiNapoli twierdzi, że powinno pozwolić samorządom na kontynuowanie działań bez dalszych zakłóceń, takich jak zwolnienia i redukcje usług, przy jednoczesnym ewentualnym umożliwieniu podjęcia projektów, które przyspieszą tempo ożywienia gospodarczego.

„Moje biuro zobowiązuje się do pełnej przejrzystości wydatków rządowych” – powiedział DiNapoli. „Nowy Jork otrzymał historyczny poziom funduszy federalnych, aby przetrwać pandemię COVID-19. Pomogło to ustabilizować Finanse państwowe i samorządowe oraz pozwoliło na większe inwestycje w programy pomocy potrzebującym nowojorczykom. Moje biuro będzie podążać za pieniędzmi, aby upewnić się, że fundusze federalne trafią tam, gdzie powinny, i zostaną wydane w inteligentny i skuteczny sposób, aby pomóc nowojorskiemu wyzdrowieniu.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.