Mieszkańcy Poughkeepsie uprawnieni do bezpłatnych przejazdów do i z wizyt szczepień

Szczepionki COVID – 19 są nadal dostępne, a United Way Of Dutchess-Orange Region oferuje bezpłatny transport dla mieszkańców miasta Poughkeepsie do miejsc szczepień. Służby zdrowia podkreślają, że szczepionki nadal silnie chronią przed hospitalizacjami, w tym wariantem Delta.

Możliwości szczepień są szeroko dostępne. Klinika szczepień Dutchess County jest otwarta od 9:00 do 17: 00 Od Poniedziałku do piątku w Family Partnership Center przy 29 North Hamilton Street w Poughkeepsie. Szczepionki COVID-19 są dostępne dla osób w wieku 12 lat i starszych (Pfizer) w wieku 18 lat i starszych (Pfizer i Moderna).

Spotkania można zaplanować dzwoniąc pod numer 845-486-3409 lub 845-486-3533.

United Way Of Dutchess-Orange nawiązało współpracę z Lyft, aby zaoferować bezpłatne przejazdy dla mieszkańców miasta do i z ich wizyty. Aby zamówić bezpłatną jazdę, kliknij tutaj.

Aby uzyskać informacje o tym, gdzie można uzyskać szczepionkę COVID-19, odwiedź Stronę www.DutchessNY.gov/covidvaccine.

Burmistrz Poughkeepsie Rob Rolison zauważył, że urzędnicy służby zdrowia zalecają również, aby ludzie nadal musieli podjąć środki ostrożności, aby uniknąć zakażenia. Zalecenia obejmują:

* Nosić maskę w pomieszczeniach publicznych, nawet jeśli są w pełni zaszczepione.
* Regularnie myj ręce wodą z mydłem lub w razie potrzeby używaj środka do dezynfekcji rąk.
* Praktykuj fizyczne dystansowanie-szczególnie w miejscach zgromadzonych.
* Zostań w domu, gdy jesteś chory! Każdy, kto doświadcza przeziębienia lub objawów COVID-19, w tym kaszlu, kichania, utraty smaku lub zapachu, powinien zostać w domu, aby odpocząć, wyzdrowieć i pomóc zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Zgodnie z wytycznymi CDC, Dutchess County Department of Behavioral & Community Health (DBCH) zaleca uniwersalne maskowanie w pomieszczeniach publicznych-wszystkie osoby, niezależnie od statusu szczepienia, są zdecydowanie zachęcane do noszenia krycia twarzy.

Z wysoce zakaźnym wariantem Delta jako dominującym krążącym szczepem w całym kraju, maski chronią zaszczepione i nieszczepione osoby przed pozyskaniem i przekazaniem COVID-19. Uniwersalne maskowanie jest ważnym krokiem łagodzącym, aby umożliwić kontynuowanie działalności przedsiębiorstw i wydarzeń oraz ponowne otwarcie szkół bez zakłóceń.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak CDC reaguje na wirusa COVID-19, kliknij tutaj.

Pełne zalecenia dotyczące zdrowia publicznego CDC dla osób w pełni zaszczepionych znajdują się na stronie internetowej CDC. Aby uzyskać informacje na temat lokalnej dostępności szczepionek i innych aktualizacji COVID-19, odwiedź Stronę www.DutchessNY.gov/Coronavirus lub zadzwoń do Dutchess County Department of Behavioral & Community Health pod numer (845) 486-3555.

Stan Nowy Jork ustanowił również własne masowe szczepienia w całym stanie, a mieszkańcy mogą udać się do https://covid19vaccine.health.ny.gov aby sprawdzić ich uprawnienia i sprawdzić, czy terminy są dostępne. Mogą również zadzwonić na infolinię w sprawie szczepień Covid-19 w stanie Nowy Jork (833-697-4829), która jest otwarta siedem dni w tygodniu od 7:00 do 22:00, w celu umówienia wizyt w placówkach szczepień prowadzonych przez Stan Nowy Jork.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.