Ulster przeprowadzi szczepienia w przyszłym tygodniu

Ulster County Executive Pat Ryan ogłosił, że County Department of Health poprowadzi dwa covid-19 punkty szczepień dozowania (strąki)w przyszłym tygodniu, przed Świętami Dziękczynienia i Chanuki.

Janssen Johnson & Johnson/Janssen.w poniedziałek, 22 listopada, od godz. 11.00 do 19.00 odbędzie się szczepienie, podczas którego zostaną podane pierwsze, drugie, dodatkowe i przypominające dawki szczepionek Pfizer, Moderna i Johnson & Johnson / Janssen.

We wtorek, 23 listopada, w godz. 15.00-19.00 odbędą się szczepienia dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

„Jeśli przyjrzymy się temu, co wydarzyło się w ubiegłym roku między połową listopada a początkiem grudnia 2020 r., odnotowaliśmy 378-procentowy wzrost liczby aktywnych spraw. Jesteśmy w podobnym momencie w 2021 roku, kiedy zaczynamy powoli budować kolejną możliwą falę ” – powiedział Ryan. „Decyzje, które podejmujemy i środki ostrożności, które podejmujemy w przyszłym tygodniu lub dwóch, naprawdę będą decydować o tym, czy mamy kolejny duży skok, czy też możemy utrzymać rzeczy na względnym płaskowyżu.”

Ryan powiedział, że ich celem nie jest powtórzenie tego, co wydarzyło się w zeszłym roku podczas zimy. Powiedział, że Departament Zdrowia hrabstwa podał 5676 dawek przypominających od wtorku i zachęca wszystkich mieszkańców, którzy się kwalifikują, czyli w zasadzie każdy w wieku powyżej 18 lat, który ukończył serię szczepionek co najmniej sześć miesięcy temu, aby uzyskać dawkę przypominającą COVID-19.

Ryan spodziewa się dzisiaj (środa) otrzymać zastrzyk wzmacniający.

Do tej pory około 120 500 mieszkańców hrabstwa ukończyło serię szczepionek, a CDC poleca dopalacze prawie każdemu.

Dopalacze Pfizer i Moderna są zalecane dla osób, które otrzymały drugą dawkę szczepionki covid-19 co najmniej sześć miesięcy temu i są:

Wiek 65 lat i starsi
Wiek 18 lat i starsi, którzy mieszkają w ośrodku opieki długoterminowej
Wiek 18 lat i starsi, którzy mają podstawowe schorzenia
Wiek 18 lat i starsi, którzy pracują lub mieszkają w środowiskach wysokiego ryzyka (ta grupa obejmuje każdego, kto pracuje w odległości 6 stóp od innych osób, niezależnie od tego, czy jest płatny, czy wolontariuszem.)

Dawka przypominająca Johnson & Johnson/Janssen jest zalecana dla osób w wieku 18 lat i starszych, które ukończyły dwa lub więcej miesięcy od otrzymania szczepionki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.