Wojewoda ogłasza nowe wytyczne i środki wspierające szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat

Gubernator Kathy Hochul piątek ogłosił uruchomienie nowej strony internetowej, wskazówek klinicznych oraz dodatkowych informacji i zasobów w wysiłkach na rzecz szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat w Nowym Jorku przeciwko COVID-19.

Szczepionka Pfizer-BioNTech pediatric covid-19, która została zatwierdzona przez Food and Drug Administration do stosowania w nagłych wypadkach w Stanach Zjednoczonych i zalecana przez Centers for Disease Control and Prevention, a także kliniczną Grupę Doradczą stanu Nowy Jork, jest już administrowana przez dostawców w stanie.

„To jest moment, na który wszyscy czekaliśmy, możliwość ochrony większej liczby naszych dzieci przed tym niebezpiecznym wirusem” – powiedział gubernator Hochul. „Wraz z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego zachęcam wszystkich rodziców i opiekunów do skontaktowania się z pediatrami i lekarzami rodzinnymi, aby zaszczepili swoje dzieci w wieku 5-11 lat przeciwko COVID – 19. W końcu mamy tę szczepionkę, aby pomóc naszym dzieciom, a także naszym bliskim, bezpiecznym i zdrowym, i bardzo ważne jest, abyśmy z niej skorzystali.”

New York State Clinical Advisory Task Force zatwierdziła oświadczenie CDC i oficjalne zalecenia w tym tygodniu, polecając dokładny i przejrzysty proces federalnych agencji zdrowia naszego kraju w dostarczaniu bezpiecznej i skutecznej szczepionki dla dzieci. Stwierdzono, że szczepionka Pfizer-BioNTech covid-19—zawierająca jedną trzecią dawki niż dawka podawana młodzieży i dorosłym-jest skuteczna w 90,7% w zapobieganiu COVID—19 u dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

Dr Emily Lutterloh, dyrektor epidemiologii w Państwowym Departamencie Zdrowia, powiedziała: „Jako rodzic dwójki dzieci w wieku 5-11 lat, czuję ulgę, że ta ratująca życie szczepionka jest teraz dla nich dostępna. Nowojorscy rodzice i opiekunowie mogą być pewni, że szczepionka jest Bezpieczna, skuteczna i zalecana przez najlepszych ekspertów w dziedzinie zdrowia i medycyny w naszym kraju i państwie. Departament Zdrowia ciężko pracuje, aby upewnić się, że pediatrzy i dostawcy w stanie Nowy Jork są gotowi zrobić to, co robią najlepiej, gdy pojawią się dawki: zaszczepić nasze dzieci, aby były chronione, zdrowe i bezpieczne.”

Nowojorczycy, którzy chcą zaplanować wizyty szczepionkowe dla dzieci w wieku 5-11 lat, proszeni są o kontakt z pediatrą, lekarzem rodzinnym, powiatowymi departamentami zdrowia, federalnymi ośrodkami zdrowia, wiejskimi ośrodkami zdrowia lub aptekami, które mogą podawać szczepionkę dla tej grupy wiekowej. Rodzice i opiekunowie mogą odwiedzić vaccines.gov, Wyślij swój kod pocztowy na 438829 lub zadzwoń 1-800-232-0233, aby znaleźć pobliskie lokalizacje. Upewnij się, że dostawca oferuje szczepionkę Pfizer-BioNTech covid-19, ponieważ inne szczepionki COVID-19 nie są jeszcze dopuszczone do obrotu w tej grupie wiekowej. Obecnie strony ze szczepieniami masowymi w stanie Nowy Jork są obecnie wykorzystywane dla osób w wieku 12 lat i starszych, podczas gdy nasze pop-upy # VaxToSchool skupiają się na dzieciach w wieku 12-17 lat. Wkrótce zostaną ogłoszone dodatkowe programy i wydarzenia skierowane do dzieci w wieku 5-11 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.